poniedziałek, 15 czerwca 2015

Zastanów się zanim coś zrobisz.

Człowiek to zwykła mała istotka, w tak ogromnym świecie. Wydaje się, że dana istotka nie może zrobić nic, w jak ogromnym jesteśmy błędzie tak myśląc. 
Człowiek to najgorsza istota na Ziemi. Zabija ludzi, zwierząt, kradnie, oszukuje, bije, rzuca słowa na wiatr. Nawet nie zastanawiamy się jakie obraźliwe słowo powiedzieć podczas kłótni, w stronę drugiej osoby. Przecież mamy cały zapas tych słów. Nie rozumiemy, jak bardzo dane słowo może boleć. Nie myślimy, czy tej osobie nie będzie przykro? Nie zwróci na to uwagi? Być może zmienimy jej życie o 180stopni tylko kilkoma słowami?
Zanim coś zrobimy, należy 1000razy się zastanowić. Musimy nauczyć się panować nad emocjami. Być może już nie zdołamy tej osoby przeprosić? Może odejdzie i to w dodatku przez nas? Dopiero wtedy będziemy rozumieć jaki błąd popełniliśmy.
Słowa to tylko kilka liter, a tak mogą boleć. Mogą zmienić człowieka, jego pogląd, stosunek do nas, wszystko. Trzeba się nauczyć używać dogodnych słów w danych sytuacjach. Szanujcie siebie, swoich bliskich i przyjaciół, przecież są ważniejsi niż kilka literek!

środa, 10 czerwca 2015

5 filmów, które warto obejrzeć

Heei.
Ciastka, czekolada, kocyk, kakao, komputer i film. Nie ma nic lepszego. Uwielbiam oglądać filmy, bardzo często oglądam horrory.Najczęściej w sumie. Ale też nie zawsze. Obejrzałam na prawdę dużo filmów, podzielę się z Wami moimi faworytami(kolejność przypadkowa).
Pierwszy film to:
13 Sins

Główny bohater ma niemały dług, może właśnie dlatego zgadza się zagrać w grę? Musi wykonać 13zadań i za każde otrzymuje coraz to większą sumę pieniędzy. Jeśli nie wykona zadania- cała suma przepadnie, przestać grać już nie może. Zadania są coraz trudniejsze i bardziej ,,szalone". Podda się, czy będzie grał do końca?
Thriller.


Let me in(2010)

Chłopak, którego nikt nie lubi w szkole zapoznaje się z dziewczynką. Wydaje się być miła i sympatyczna, ale z czasem zauważa, że coś jest nie tak. Jaka w końcu jest? Będę się przyjaźnić, czy skończy się tragicznie?
Horror. Ale nie powiedziałabym, film nie jest straszny, tylko ciekawy, trzyma w napięciu.


I am legend

Znaleziono lekarstwo od raka, które wyniszczyło prawie całą ludność. Film opowiada jak główny bohater pozostał sam w Nowym Yorku. Prawie sam. Zostali też tam pełne nienawiści stworzenia.
Fantastyka, horror, drama. 
Nie lubię ogólnie filmów o zombie, bo mnie śmieszą. Ale ten ma bardzo ciekawy wątek, trzyma w napięciu.


Cool kids don't cry

Dwunastoletnia Akkie, która zachowaniem przypomina chłopaka, uwielbiam grać w piłkę nożną, dowiaduje się, że ma białaczkę. Jak sobie  tym radzi, co z nią będzie?
Dramat. Był czas na horrory, to teraz trzeba się wypłakać. O ile tamte filmy były po prostu ciekawe, to oglądając ten- powinniśmy się zastanowić, czy doceniamy wszystko co mamy? Przecież jedna chwila i nasze życie może się zmienić, niczego nie wrócimy.


The Boy in the striped pyjamas

Ośmioletni chłopak Bruno przyjaźni się z żydowskim chłopczykiem. Jak reagują na to rodzice? Co robi Bruno, co się z nim staje?
Drama, thriller, wojenny. Film świetny, tak samo daje wiele do zastanowienia. Mogą go oglądać jak dorośli, tak i dzieci. Każdy go będzie ,,widział z innej strony", jednak końcówki rozczuli każdego.

A jakie są Wasze ulubione filmy?

sobota, 6 czerwca 2015

Summer.

Heeei.
W piątek miałam ostatni dzwonek, który oficjalnie ogłosił początek wakacji! Bardzo się cieszę, że wytrzymałam ten rok, nie poddałam się i zostałam celująca. Jestem dumna z siebie.
Planów na lato nie mam. Jedynie chcę spotkać się z moją przyjaciółką z Polski, a ogólnie to-spontan. Dzisiaj dzień minął głównie na sprzątaniu, potem poszłam kupić Tatusiowi maleńki prezencik na Dzień Ojca, a wieczorem spacer i zdjęcia z przyjaciółką. Pasuje mi takie spędzanie czasu jedzenie, przyjaciele, oglądanie seriali, tylko brakuje niektórych osób obok.

A jak Wy zamierzacie spędzić lato?

wtorek, 2 czerwca 2015

Quest Pistols

Czeeść.
W końcu mamy kalendarzowe lato i już prawie koniec roku szkolnego. Bardzo się cieszę, ponieważ w tym roku bardzo się zmęczyłam. Mimo, że rok szkolny minął strasznie szybko, ale ciągle miałam dużo prac domowych/sprawdzianów itd.
31maja do Wilna przyjechał mój ulubiony rosyjski zespół- Quest Pistols. Razem z moją przyjaciółką Karoliną poszłyśmy na koncert.
Z początku otworzyli ,,główne drzwi". Po czym musieliśmy godzinę stać przed salą i czekać aż nas wpuszczą. Godzina 19:00, otwierają drzwi do sali i mnóstwo piszczących nastolatek biegnie ku scenie. Tam czekałyśmy ok. 10min i na scenę pierwszy wyszedł Anton.
Co najlepsze- od razu usiadł na głośnikach tuż obok nas, nie mogłam uwierzyć, że mój idol siedzi 50cm ode mnie i w dodatku pyta jak się mamy i czy mamy dobry humor. Nie potrafię opisać tego co czułam, rozmawiałam z Nim, krzyczałam, piszczałam razem z drugimi dziewczynami i zaczynałam płakać ze szczęścia.
Koncert bardzo mi się spodobał. Jestem pod wielkim wrażeniem. Wiedziałam, że cudownie śpiewają, ale razem też tańczyli, co razem tworzyło niesamowite show.
A Wy macie swój ulubiony zespół? 
Byliście na jego koncercie?